Дома Фудбал Англија Клоп со Ливерпул има ужасна статистика против шпанските клубови во ЛШ

Клоп со Ливерпул има ужасна статистика против шпанските клубови во ЛШ


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Во вчерашниот натпревар против Реал Мадрид, Ливерпул доживеа уште еден пораз и така беше елиминиран од Лигата на шампионите.

Јирген Клоп во минатото му донесе голем успех на Ливерпул и титули во Премиер лигата и Лигата на шампионите, но неговата статистика против шпански клубови е прилично слаба.

Ливерпул под водство на Клоп бил шест пати елиминиран од најелитното европско натпреварување и во сите шест ситуации на другата страна бил шпански клуб.

Меѓутоа посебен кошмар за Клоп е Реал Мадрид кој од тие шест пати, четири ги елиминираше „црвените“. По еднаш подобри од тимот на Клоп беа Атлетико и Севиља.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…