Дома Фудбал Англија Клоп се налути: Како може против Манчестер Сити да играме во сабота од 13:30 часот?!

Клоп се налути: Како може против Манчестер Сити да играме во сабота од 13:30 часот?!

Во викендот кој следи клубовите ќе паузираат бидејќи на ред се репрезентациите, а веднаш потоа Премиер лигата ни носи дерби помеѓу Ливерпул и Манчестер Сити.

Германскиот стратег, Јирген Клоп не е задоволен од терминот одреден за овој натпревар, сабота 13:30 часот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Сега сите фудбалери ќе бидат со националните тимови, а потоа имаме натпревар против Манчестер Сити и ќе имаме можност веројатно да тренираме само еднаш сите заедно. Како може да закажете таков натпревар во 12:30 часот (по лондонско време) во сабота?!

Според ова можам да заклучам дека луѓето кои ги носат одлуките не го чувствуваат фудбалот. За мене ова е невозможно. Не знам колку играчи имаат Сити и Ливерпул заедно во националните тимови, можеби 30-тина. За Јужноамериканците ќе треба да организираме посебен лет“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…