Дома Фудбал Англија Клоп: Не видов офсајд кога Пикфорд го фаулираше Ван Дајк

Клоп: Не видов офсајд кога Пикфорд го фаулираше Ван Дајк

Jирген Клоп е разочаран што неговата екипа денес не ги освои трите бода во дербито против Евертон.

Ливерпул беше подобар противник од Евертон и на два пати имаше предност меѓутоа на крајот средбата заврши со поделба на бодовите. Во самиот финиш Џордан Хендерсон ја погоди мрежата за водство на „црвените“ од 3:2, но тој гол по реакција на ВАР беше поништен.

„Задоволен сум од тоа како одигра мојот тим. Доминиравме во натпреварот, се случија некои различни работи. Јас не видов офсајд кога Пикфорд го фаулираше Ван Дајк“.

Проговори и за поништенот гол на Хендерсон.

„Јас не знам каде е линијата на која може да се види офсајд. Требаше да победиме, момците одиграа супер натпревар“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во Барселона ќе бидат бесни: Објавена е аудио снимката од раговорот на ВАР судијата со Мунера

Реал Мадрид за викендот на гости ја победи Барселона со 3:1 „Кралевите“ успеаа да дојдат д…