Дома Трансфер зона Клоп направи список од тројца дефанзивци

Клоп направи список од тројца дефанзивци


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Ливерпул веќе сериозно работи на летните засилувања, а еден од приоритетите ќе биде засилување на одбраната.

Ливерпул оваа сезона покажа многу слабости во одбраната и Клоп сака да донесе еден дефанзивец.

Најверојатно ова лето тимот ќе го напушти Жоел Матип, па Ливерпул сака да донесе најмалку еден дефанзивец, а Клоп составил листа од три имиња.

Прв на листата е Јуриен Тимбер од Ајакс, потоа Наиф Агер од Вест Хем и младиот талент на Челзи, Леви Колуил.

Вирџил ван Дајк и Конате ќе го сочунуваат дефанзивниот тандем и следната сезона, но клубот сака да донесе најмалку уште еден дефанзивец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…