Дома Трансфер зона Клоп и Артета се „тепаат“ за играч на Брајтон

Клоп и Артета се „тепаат“ за играч на Брајтон

Арсенал и Ливерпул покажуваат сериозен интерес за играчот за врска на Брајтон, Ив Бисума, пренесуваат медиумите на Островот.

24-годишниот Африканец игра одлично оваа сезона и има договор со Брајтон до 2023 година. Артета е голем фан на Бисума и планира да го донесе на „Емирати“ во зимскиот преоден рок.

Јирген Клоп исто така ја следи ситуацијата бидејќи играчот на Брајтон е една од варијантите за наследник на Вајналдум, кој влезе во последната година од договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата на Лајпциг се сели во Баерн

Еминентниот весник „Билд“ тврди дека главна трансфер цел на Баерн Минхен на лето ќе биде д…