Дома Фудбал Англија Клоп за исклучувањето на Мане: Судијата погреши!

Клоп за исклучувањето на Мане: Судијата погреши!

klop

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Ливерпул денес беше декласиран на гостувањето кај Манчестер Сити со убедливи 5:0, а после натпреварот многу се зборува за исклучувањето на Саидо Мане, момент кој веројатно беше клучен на натпреварот.

Да потсетиме, Мане заработи исклучување во 37 после судирот со голманот Едерсон кој мораше да го напушти натпреварот против повреда.

„Игравме добро, создававме шанси, примивме гол од ситуација во која не смеевме, последната линија беше премногу назад, но сепак момент кој го одлучи натпреварот сигурно е исклучувањето на Мане. Сметам дека не заслужи исклучување, тој не го забележа голманот кој истрчуваше, се беше  случајност, тој само одеше по топката“, изјави Клоп.

Мане исклучувањето го заработи при резултат 1:0 за домаќините. Вреди да се истакна и дека, Гери Невил и Тиери Анри го делат мислењето на Клоп и сметаат дека фудбалерот бил престрого исклучен, додека легендата Ливерпул, Џејми Карагер смета дека главниот судија со исклучувањето ја донел вистинската одлука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Идеалниот тим на Ибрахимовиќ составен од негови соиграчи

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Златан Ибрахимовиќ објави крај на големата кариера,…