Дома Трансфер зона Клоп го потврди рекордниот трансфер на Ливерпул!

Клоп го потврди рекордниот трансфер на Ливерпул!

Утрово изненадувачки се појави веста дека Ливерпул постигнал договор со Еквадорецот, Каиседо кој долго време се поврзуваше со Челзи.

Дека Ливерпул набрзина ја завршил работата потврди и тренерот Јирген Клоп. На прес-конференцијата пред првиот натпревар во сезоната, очекувано Клоп по вестите кои се појавија доби прашање за Каиседо.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Германскиот стратег не криеше и потврди дека има договор помеѓу клубови.

„Бев известен и можам да потврден дека е постигнат договор помеѓу клубовите. Сакаме да го доведеме играчот“, изјави Клоп.

Станува збор за рекорден трансфер во кој Ливерпул ќе плати 110 милиони фунти со што ќе биде срушен рекордот на Даклан Рајс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Tухел ја тестира Барса: Во Баерн го сака еден од најважните играчи на Чави

Познатиот новинар Флоријан Плетенберг објави дека Томас Тухел разговарал со Роналд Араухо …