Дома Трансфер зона Клоп го носи Турам во Ливерпул

Клоп го носи Турам во Ливерпул


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ливерпул покажува сериозен интерес за играчот за врска на Ница, Кефрен Турам, пренесуваат англиските медиуми.

Кефрен е син на легендарниот француски дефанзивец Лилијан Турам и брат на напаѓачот на Борусија Мехенгладбах, Маркос Турам.

22-годишниот играч за врска игра фантастична сезона во дресот на Ница и важи за еден од најголемите француски таленти.

Познато е дека Ливерпул е во потрага по квалитетни играчи за врска, а Клоп во Турам гледа одлично засилување.

Меѓутоа, конкуренцијата за неговиот потпис е голема, а францускиот клуб нема лесно да се откаже од него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…