Дома Фудбал Англија Клоп ги носи „црвените“ на топло

Клоп ги носи „црвените“ на топло

0

Тимот на Ливерпул утре му гостува на Порто во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампиони.

После тоа тимот ќе замине во Шпанија каде ќе остане цели четири дена. „Црвените“ немаат натпревар овој викенд бидејќи се елиминирани од ФА Купот.

Поради тоа Јирген Клоп одлучи играчите да поминат извесно време на топло. Па тимот ќе биде сместен во Коста дел Сол, блиску до Марбеља.

Ливерпул дене спристигна во Порто и вечерва ќе има тренинг на стадионот „Драгао“, а во Англија ќе се врати дури во недела.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Испишана историја во Африка: Мадагаскар ќе игра на Африканскиот куп на Нации!

Фудбалерите на Мадагаскар денес испишаа убава страница во својата фудбалска историја. Оваа…