Дома Фудбал Англија Клоп во свој стил: Ливерпул НЕ може да најде подобар менаџер од мене!

Клоп во свој стил: Ливерпул НЕ може да најде подобар менаџер од мене!

0
klop

Германецот на клупата на Ливерпул е исклучително расположен пред натпреварот со најголемиот ривал.

Фудбалерот на Ливерпул во сабота го пречекува својот најголем ривал, Манчестер Јунајтед, а Клоп е оптимистички расположен пред овој натпревар и не стравува дека би можел да добие отказ.

Јирген Клоп и Жозе Мурињо минатата сезона одиграа две изедначени и не многу интересни средби (0:0, 1:1), но изгледа дека и двата тима оваа сезона се многу посилни

Германецот на конференцијата за медиуми беше запрашан дали стравува дека би можел да заработи отказ.

„Не можам да кажам дека сум совршен за оваа работа, но тешко дека во овој момент постои подобра опција. Ако 99% oд навивачите сметаат дека одиме во вистинска насока, тоа е добро за мене. Оние добри времиња во кој Ливерпул доминираше нема да се вратат. Наша задача е да се бориме за секој бод. Ако ме отпуштат, не верувам дека некој менаџер може подобро да ја работи оваа работа од мене“, изјави Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Англија

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …