Дома Видео Класата е вечна: „Проектил“ на Подолски од слободен удар 🎥

Класата е вечна: „Проектил“ на Подолски од слободен удар 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Лукас Подолски во еден период од својата кариера беше во врвот на европскиот фудбал носејќи го дресот на Баерн Минхен и Арсенал. Денес втора година е дел од полскиот шампионат.

Во овој момент Подолски има 37 години и е далеку од очите на пошироката европска јавност. Сепак и понатаму на моменти го покажува својот квалитет.

Кон крајот на минатата година во ноември за својот Горник Забрзе постигне гол од 60-тина метри, а сега со еден проектил донесе победа од 3:2. Губеше тимот на Подолски со 0:2 на полувремето, меѓутоа на крајот славеше победа. Покрај голот од слободен удар, Подолски постигна и уште еден.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Им се случува и на најдобрите: Суарез прво промаши пенал, па се сплетка како аматер 🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Дефинитивно Луис Суарез е ед…