Дома Трансфер зона Кинески клуб му буди „богатство“ на Ел Шарави

Кинески клуб му буди „богатство“ на Ел Шарави

0

Италијанските медиуми пренесуваат дека кинескиот клуб Шангај Шенхуа е силно зиантересиран за ѕвездата на Рома, Стефан Ел Шарави.

„Скај Италија“ пренесува дека кинескиот клуб на Ел Шарави му нуди 36 милиони евра за тригодишен договор, па сега се чека одговор на крилниот напаѓач.

Шангај Шенхуа првично беше заинтересиран за Иван Перишиќ, но откако фудбалерот на Интер ги одби, се насочија кон Ел Шарави.

Доколку ја прифати понудата Италијанецот во следните три години во Кина ќе добива 12 милиони евра по сезона, плус бонуси.

Ел Шарави има уште една година од договорот со Рома и „волчицата“ за неговата слобода бара 20 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Нејмар е главна тема, Милан носи големо засилување

Влегуваме во последната недела од преодниот рок, а нашата редакција навремено ве известува…