Дома Фудбал Италија Кинезите добија примамлива понуда за продажба на Интер

Кинезите добија примамлива понуда за продажба на Интер

0
lukaku

Италијанските медиуми пишуваат дека во „Санинг“ добиле понуда.

Очигледно дека порасна угледот на Интер на голема сцена, сега „Санинг“ има понуда да го продаде клубот и да направи профит.

Првата понуда наводно била од група на бизнисмени од Хонг Конг, втората би можела да ги натера да размислат, во прашање се 800 милиони евра.

Главната причина е што сопствникот на Интер, Жанг Жиндонг влезе во КП Кина каде што постои еден вид барања за ограничени вложувања во спортските клубови надвор од земјата, но компанијата работи позитивно.

Сопствникот на синот Жанг, Стивен со помош на легендата на клубот Занети го води Интер, пристигна Марота и имаат големи планови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нема ВАР? Никаков проблем – тука е мобилниот

Технологијата ВАР очекувано донесе револуција во светот на фудбалот. Интересни сцени ни пр…