Дома Видео Кимих со гол од земја покажа дека ФИФА и ПЕС не се нереални 🎥

Кимих со гол од земја покажа дека ФИФА и ПЕС не се нереални 🎥

Екипите на Баерн и Борусија Дортмунд одиграа одличен натпревар во германскиот Супер Куп.

Баварците ја совладаа Борусија со 3:2 и со тоа го освоија Супер купот.

Петиот погодок на натпреварот беше дело на Киих кој на генијален начин успеа да ја затресе мрежата на противникот.

Многумина велат дека познатите видео игри ПЕС и ФИФА не се реални, но откако ќе го погледнат овој погодок тоа повеќе нема да биде случај.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…