Дома Фудбал Останато Кикс на „Франс Фудбал“: Се појави ексклузивна фотографија од комплетниот список! (ФОТО)

Кикс на „Франс Фудбал“: Се појави ексклузивна фотографија од комплетниот список! (ФОТО)

0

Вечерва во Париз со почеток во 21:00 часот ќе биде одржана церемонијата на доделување на „Златната топка“, но се поставува прашањето дали носи некаква неизвесност.

Веќе со со месеци се шпекулира дека нејзин освојувач ќе биде Лука Модриќ, а сега се појави и фотографија од конечниот поредок!

Судејќи според овој список, Модриќ освоил 753 бодови, пред Роналдо (476) и Гризман (414).

Ако и веруваме на оваа листа двајца фудбалери кои конкурираа за престижната награда не освоија ниту еден бод – Иско и Уго Лорис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Не се бориме за опстанок, ниту за Европа, туку за Синиша Михајловиќ“

Играчите на Болоња повторно се спремни да се борат за Синиша Михајловиќ. Болоња оваа сезон…