Дома Трансфер зона Киеза го напушта Јувентус на крајот на сезоната

Киеза го напушта Јувентус на крајот на сезоната

Раководството на Јувентус ќе ги разгледа понудите за Федерико Киеза ова лето, пренесуваат италијанските медиуми.

„Тутоспорт“, весник кој е близок до торинскиот гигант клубот се уште не ги започнал преговорите околу новиот договор и е спремен да го продаде на лето.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Киеза исто така не е задоволон од својот статус во клубот и е спремен да ја промени средината.

Наводно за услугите на Киеза сериозно биле заинтересирани Ливерпул и Њукасл, па можен е трансфер во Премиер лигата ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…