Дома Трансфер зона Гери Кејхил пред трансфер во Чемпионшип

Гери Кејхил пред трансфер во Чемпионшип

0
cahil

Kејхил е во потрага по нов клуб.

Поранешниот фудбалер на Челзи, Гери Кејхил остана без клуб, а постојат неколку клубови кои се заинтересирани за неговиот ангажман. Според најновите информации, ветаранот бил понуден на Лидс.

Овој 33-годишен стопер осум години помина во Челзи, а покрај Лидс, и Астон Вила му понудила договор на овој играч. Гери Кејхил во текот на својата кариера настапуваше за Астон Вила, Барнли, Шефилд, како и Болтон пред да пристигне во Челзи.

За репрезентацијата на Англија одигра 61 натпревар и постигна пет гола.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Дали Матиќ ќе го следи Мурињо во Тотенхем?

Српскиот фудбалер, Немања Матиќ најверојатно ќе го напушти Манчестер Јунајтед во текот на …