Дома Фудбал Англија Кејн: Мурињо од нас бараше да бидеме мажи

Кејн: Мурињо од нас бараше да бидеме мажи

Хари Кејн ќе биде еден од најбараните фудбалери во летниот преоден рок, солзите на претходниот натпревар кој ако замине ќе биде негов последен дома за Тотенхем како и изјавата дека сака да се бори за трофеи се најава дека ќе ја промени средината.

Тотенхем следната сезона нема да игра во Лигата на шампионите и тоа сигурно влијае на одлуката на Кејн. Жозе Мурињо не се прослави на клупата на „петлите“ сега Кејн зборуваше за Португалецот.

„Жозе бараше од нас да бидеме мажи, така да се однесуваме на теренот и да имаме карактер на победник. Да бидам, искрен тука можеби настана проблем. Немавме вистински лидер на теренот, клубот беше во тешка ситуација кога замина Покетино, а кој и да беше на местото на Мурињо сигурно немаше да му биде лесно“.
Кејн тврди дека одлично се сложувал со Мурињо.

„Од првата минута имавме одличен однос. Се разбиравме еден со друг, имаме сличен менталитет. Штета е што не победувавме“, изјави Кејн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бразил преку пенали до победа со Мексико и финале во Токио

Aктуелниот олимписки шампион Бразил ќе го брани златото од Рио де Женеиро во 2016 година о…