Дома Македонски спорт Кејн влезе и по 40 секунди ни даде гол – Англија израмни!

Кејн влезе и по 40 секунди ни даде гол – Англија израмни!

Репрезентацијата на Англија во 58. минута стигна до изедначување против Македонија, а стрелец на голот беше Хари Кејн.

Македонија водеше по првите 45 минути, но Англија тргна силно по изедначување во вториот дел, ја погодија мрежата и на самиот старт преку Грилиш, меѓутоа тој гол беше поништен по реакција на ВАР поради офсајд.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


До изедначување гостинската репрезентација стигна во 58-та минута кога Хари Кејн по неполна минута на теренот со првиот допир топката по еден корнер ја погоди мрежата на Димитриевски..

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Дејан Илиев го напушти Хелсинки

Македонскиот голман Дејан Илиев го напушти ХЈК Хелсинки, потврди клубот од Финска преку со…