Дома Фудбал Италија Кеси драстично го промени имиџот, сега личи на Лукаку 📸

Кеси драстично го промени имиџот, сега личи на Лукаку 📸

Фудбалерот за врска на Милан, Франк Кеси се најде во центарот на вниманието на италијанската јавност откако одлучи да го промени својот имиџ.

Кеси беше препознатлив по својата долга коса и плетенки, но одлучи почетокот на зимската пауза да го искористи за да направи промени. На Твитер се појави фотографија од Кеси во фризерскиот салон.


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Очигледно фудбалерот на Милан одлучи да се шиша на „нула“, а со неговиот изглед барем на фотографијата многу потсетува на Ромелу Лукаку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Играчот на Реал Мадрид, Родриго синоќа одигра одличен натпревар против Наполи во Лигата на…