Дома Фудбал Франција Келаифи: Мбапе знае што сака, знаеме и ние

Келаифи: Мбапе знае што сака, знаеме и ние

На крајот од сезоната истекува договорот на Мбапе со ПСЖ, а според најавите негова следна дестинација ќе биде Реал Мадрид.

Сепак, првиот човек на ПСЖ е убеден дека Мбапе ќе остане.

„Мбапе е одличен фудбалер. Знае што сака, а знаеме и ние. Имаат ли преговорите прогрес? Се надевам“, искоментира Каелаифи на вчерашната церемонија на доделувањето на „Златната топка“ во Париз.

Мбапе на големо со Реал се поврзуваше и во текот на изминатото лето, но сепак тогаш трансферот не се реализираше.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Франција

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…