Дома Трансфер зона Кедира: Не си одам во јануари

Кедира: Не си одам во јануари

Многу се пишуваше за иднината на германскиот фудбалер Сами Кедира, се очекуваше тој да го напушти Јувентус.

Јувентус се обидуваше да се ослободи од него и во текот на претходниот рок, но Кедира остана. Клубот се надева дека ќе се пронајде договор за негово заминување во јануари, меѓутоа сепак според неговата последна изјава тој ќе остане во Торино.

Кедира јасно кажа дека ќе остане до крајот на неговиот договор.

„Не си одам во јануари. Ќе го одработам мојот договор до крај, до јуни 2021 година“, изјави Германецот.

Очигледно не му пречи тоа што од доаѓањето на Пирло на клупата не одигра ниту еден натпревар за Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Хунтелар се врати во Шалке: Дојдов да му помогнам на клубот да избори опстанок

Како и што се најавуваше Клас Јан Хунтелар е нов играч на Шалке. Германскиот бундеслигаш ј…