Дома Останати Кошарка НБА Кајри Ирвинг го избрал новиот клуб!

Кајри Ирвинг го избрал новиот клуб!

Кајри Ирвинг го избра новиот тим во случај да го напушти Бруклин нетс, па се шпекулира дека ќе го облече дресот на Лос Анџелес Лејкерс.

„Атлетик“ објави дека тоа ќе се случи речиси сигурно, па останува да видиме само дали Ирвинг ќе се пресели во Лејкерс како слободен играч.

Одличниот кошаркар во претстојната сезона треба да заработи 36,5 милиони долари, а во моментов нема интерес од страна на Лејкерс за размена на играчи.

Проблем за Лејкерс во моментов е и Расел Вестбрук, затоа што сака да се ослободи од него, но кошаркарот не планира да си замине.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Леброн има една дилема пред продолжувањето на договорот со Лејкерси

Еден од најдобрите кошаркари во историјата се очекува и во иднина да го носи дресот на Лос…