Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Кафези, многу полиција и пиво со малку алкохол: Германците воведоа посебни мерки за натпреварот Англија – Србија

Кафези, многу полиција и пиво со малку алкохол: Германците воведоа посебни мерки за натпреварот Англија – Србија

За натпреварот помеѓу Англија и Србија кој ќе се игра во Гелзенкирхен воведени се посебни безбедносни мерки, а тие ќе вклучуваат и метални кафези за навивачите кои ќе прават проблеми.

Кафезите имаат капацитет да сместат до 100 луѓе и се поставени за да се избегнат инциденти со оглед на навивачите на двете селекции. Исто така дополнителни 150 полицајци ќе се распоредат околу стадионот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Медиумите најавуваат дека за да се намали ризикот од проблеми околу стадионот пред и за време на натпреварот ќе може да се купи само пиво со намалено количество алкохол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…