Дома Видео Касемиро шутираше од центар, топката заврши кај корнер знаменцето ?

Касемиро шутираше од центар, топката заврши кај корнер знаменцето ?

Реал Мадрид вечерва изгуби од Шахтјор со 2:3.

Шахтјор водеше после првите 45 минути со убедливи 0:3, додека Реал успеа само да го намали резултатот со двата гола во вториот дел.

Немоќта на Реал Мадрид во првото полувреме најдобро можеби ја покажува обидот на Касемиро. Фудбалерот на Реал Мадрид се обиде да шутира од центарот на теренот, а неговиот удар заврши во близина на корнер знаменцето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Капело: Милан е сериозен кандидат за Скудетото

Милан оваа сезона игра фантастично и е лидер во Серија А, иако на почетокот на сезоната „р…