Дома Фудбал Останато Касемиро: Роналдо е минато, не смееме да размислуваме на него

Касемиро: Роналдо е минато, не смееме да размислуваме на него

0
casemiro

Реал Мадрид забелжа пораз од градскиот ривал во Суперкупот после продолженија со резултат 2:4.

Фудбалерот на Реал Мадрид, Касемиро потенцираше дека заминувањето на Роналдо во Јувентус тешко ќе биде надополнето, но дека екипата мора да ги нападне сите трофеи.

„Секако дека не можеме да ги криеме работите, Роналдо во Мадрид покажа дека е најдобар во светот. Сепак, сега тоа е минато и не смееме да размислуваме за него, тука само за играчите кои ги имаме. Освоивме четири трофеи во последните пет години и не смее да постои изговор за некој пораз“, изјави Касемиро после поразот во Суперкупот.

 


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Емери го „закова“ на клупата, а тој си замина со 10 милиони евра – сега ќе има прилика за одмазда!

Aрсенал во Лигата на Европа ќе игра против Рен, а во центарот на вниманието ќе бидат две л…