Дома Трансфер зона Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино (ФОТО)

Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино (ФОТО)

Главна вест денес е официјализирањето на размената помеѓу Барселона и Јувентус. Во Торино заврши Артур, а во Барселона Пјаниќ.

Оваа размена сликовито ја опиша познатиот веб-сајт „Бличер Репорт“.

ПЈАНИЌ СЕ РАДУВА НА „НОУ КАМП“, А АРТУР ТАЖЕН ЛЕТА ЗА ТОРИНО

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Maкси Лопез посебно познат стана со скандалот кој го направи неговата сопруга Ванда Нара к…