Дома Трансфер зона Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино (ФОТО)

Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино (ФОТО)

Главна вест денес е официјализирањето на размената помеѓу Барселона и Јувентус. Во Торино заврши Артур, а во Барселона Пјаниќ.

Оваа размена сликовито ја опиша познатиот веб-сајт „Бличер Репорт“.

ПЈАНИЌ СЕ РАДУВА НА „НОУ КАМП“, А АРТУР ТАЖЕН ЛЕТА ЗА ТОРИНО

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се редат познати имиња кои се поврзуваат со Беневенто

Беневенто од следната сезона повторно ќе игра во Серија А откако на убедлив начин обезбеди…