Дома Фудбал Карвахал: Нема да лажам, сакам Барселона да испадне од Лигата на шампионите

Карвахал: Нема да лажам, сакам Барселона да испадне од Лигата на шампионите

Дани Карвахал за „Радио Марка“ зборуваше на неколку теми.

Играчот на Реал помеѓу останатото го коментираше и големиот ривал Барселона и порача дека не би сакал каталонскиот тим да напредува во Лигата на шампионите.

Каталонците минатата недела на „Камп Ноу“ одиграа само 0:0 против Славија Прага па сега се доведоа во ситуација со два порази да не поминат во нокаут фазата, а тоа воопшто не би му пречело на Карвахал.

„Нема да лажам. Ќе ми биде повеќе мило ако Барселона не помине. Тие се кандидат за Лигата на шампионите и наш голем ривал. Нема да се преправам. Повеќе сакам кога ќе изгубат во Ла Лига бидејќи се еден од нашите ривали и помалку или повеќе исто е и во Лигата на шампионите. Имаат спектакуларна екипа, за нас би било подобро да не поминат понатаму“, изјави Карвахал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Витсел паднал по скали во својот дом, па ќе го пропушти клучниот натпревар во ЛШ

Проблеми за Борусија пред клучниот натпревар во Лигата на шампионите. Во натпреварот од по…