Дома Останати Ракомет Карачиќ шампион со Кјелце во Полска!

Карачиќ шампион со Кјелце во Полска!

Поради коронавирусот сезоната во домашното првенство во ракомет на Полска заврши.

Федерацијата на оваа земја денес во констулација со претставниците на клубовите означи крај на сезоната.

До титулата во првенството стигна Игор Карачиќ кој од оваа сезона го носи дресот на Кјелце. За Кјелце ова е 17. титула во домашното првенство, додека на втората позциција е Висла Плоцк.

„Најважно е здравјето на играчите. Одлучивме да ставиме крај на сезоната затоа што во овој момент не се знае кога играчите ќе продолжат со тренинзите“, стои во соопштението.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Дибиров: Вардар ми помогна мене, сега дојде ред да му вратам!

Тимур Дибиров имаше интервју за „7метри“, тој зборуваше на неколку интересни теми, но пора…