Дома Македонски спорт Мак ракомет Карачиќ: Имаше разговори со Вардар

Карачиќ: Имаше разговори со Вардар

Во претходниот период постоеа шпекулации дека Игор Карачиќ може да се врати во Вардар поради финансиските проблеми на Кјелце, сепак работите во Кјелце полека се средија, па можноста Карачиќ да се врати пропадна.

Дека навистина постоеле такви разговори потврди и самиот Карачиќ.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


„Не е тајна дека го сакам Вардар и Македонија. Разговори овој период постоеа, но Вардар не испрати конкретна понуда. Интересот ми годеше затоа што Вардар е голем клуб и европски клуб. Сепак, имам договор со Кјелце и условите се подобри. Затоа во овој момент освен разговорите, нешто сериозно не се случуваше“, изјави Карачиќ.

Ќе потсетиме Карачиќ го напушти Вардар после седум години поминати во клубот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…