Дома Останати Ракомет Карачиќ има совет за нас: Само на тој начин можете да го победите Исланд

Карачиќ има совет за нас: Само на тој начин можете да го победите Исланд

1

Репрезентацијата на Хрватска денес го совлада Исланд, а човекот кој се уште игра во Скопје Игор Карачиќ постигна два погодоци.

Хрватска како и ние започна со победа, но нивната има поголемо значење со оглед на тоа дека остварена против една од репрезентацијата која се очекува да биде конкурент за пласман во следната фаза.

Карачиќ смета дека Македонија може да слави против Исланд.

„Тешко е и не знам што да кажам, ја гледав Македонија и ми изгледаа одлично. Македонија може да го победи Исланд, но мора да го запрете Палмарсон“, изјави ракометарот на Вардар.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

„Црни“ мисли ја „јадат“ македонската спортска јавност – ШТО КОГА ЌЕ ГО НЕМА КИРЕ?

Вчера репрезентацијата на Македонија претрпе пораз во натпреварот против Исланд и така не …