Дома Останати Ракомет Карачиќ за Дибиров: Брат! (ФОТО)

Карачиќ за Дибиров: Брат! (ФОТО)

Вчера измина точно една година од кога Вардар ја освои втората европска круна во својата историја, па ракометарите овие денови се сеќаваат на тие моменти.

Еден од најзаслужните за титулата на Вардар беше Игор Карачиќ кој потоа го напушти клубот и премина во Кјелце. Кара може физички го напушти клубот и повеќе не е играч на Вардар, но дефинитивно покажа дека неговото срце остана во Скопје.

Добар дел од перидоот во кој нема ракомет Карачиќ помина во Дојран, се шпекулираше и за негово враќање во Вардар, а сите посакуваме такво нешто.

Денес тој објави фотографија на која е со Тимур Дибиров со кратка порака: Брат!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Ракометната бајка продолжува: ПСЖ е на колена, Алборг е во финалето на ЛШ!

Ракометната бајка од Данска продолжува. Ракометарите на Алборг се први финалисти во ЛШ! Во…