Дома Фудбал Англија Карагер откри дека Меси го нарекол „магаре“🎥

Карагер откри дека Меси го нарекол „магаре“🎥

Бившиот дефанзивец на Ливерпул, а сега телевизиски коментатор Џејми Карагер откри дека добил порака од Лионел Меси во која Аргентинецот го нарекол „магаре“.

Причина за тоа е изјавата на Карагер дека не бил паметен потег на ПСЖ тоа што летово го доведоа Лео Меси.

„Добив приватна порака на Инстаграм. Лично од него. Нема да покажувам приватни пораки, но всушност тој ме нарече магаре“, откри Карагер.

 Тој го гледа „Monday Night Football“, а се надевам дека сега гледа и „Friday Night Football“ затоа што Лионел, апсолутно те сакам. Најдобар играч на сите времиња, а ти мене ме спореди со магере. Знаеш, го прифаќам тоа, но нема да влезеш во мојот идеален тим“, додаде Карагер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нереди во Париз: Навивачи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…