Дома Фудбал Италија Капело го посочи главниот проблем на Милан!

Капело го посочи главниот проблем на Милан!

Милан синоќа загуби од Лацио на домашен терен и го запиша најлошиот старт во Серија А во последните 78 години.

„Росонерите“ се во голема резултатска криза, а Фабио Капело тврди дека проблемот е што Милан во моментов нема лидер кој ќе го поведе тимот.

„Милан е во ужас. Играчите не се на нивото и играат со страв. Не гледам лидер во тимот кој може да помогне да излезе тимот од кризата. Капетен кој нема само да ја носи траката, туку ќе го обедини колектовот“, изјави Капело.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дали соблекувалната на Сити го саботира Де Брујн?

Доскорешниот заменик капитен на Манчестер Сити, Кевин де Брујн изгледа не ужива апсолутна …