Дома Топ вести Канте се сели во Саудиска Арабија, ќе игра заедно со Бензема

Канте се сели во Саудиска Арабија, ќе игра заедно со Бензема


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Клубовите од Саудиска Арабија не штедат пари за да доведат фудбалски ѕвезди во своите клубови.

Откако стана јасно дека Карим Бензема кариерата ќе ја продолжи во Ал Итихад, сега клубот испрати понуда до Нголо Канте.

Фабрицио Романо објави дека емисари од Саудиска Арабија во Лондон ќе имаат средба со Нголо Канте, кој се уште не ставил потпис на нов договор со Челзи.

Ал Итихад му нуди договор тежок 100 милиони евра, па Канте е блиску до трансфер во Саудиска Арабија каде ќе игра заедно со Бензема.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Модриќ може да се пресели во Интер Мајами

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Лука Модриќ о…