Дома Фудбал Репрезентации Камерунските фудбалери одбија да патуваат на првенството во Египет

Камерунските фудбалери одбија да патуваат на првенството во Египет

Пред почетокот на Афричкиот Куп на нации камерунските репрезентативци одбија да отпатуваат во Египет, бидејќи фудбалскиот сојуз во таа земја не им го исплатил договорениот бонус (30.000 евра за секој играч).

Овие премии биле договорени претходно, но ниту Сојузот ниту Владата на Камерун не го исполниле ветувањето.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Селектор на Камерун е славниот холандски репрезентативец Кларенс Сидорф, кој сега се најде во незавидна ситуација.

Помош побара и од најдобриот камерунски играч на сите времиња Самуел Ето, кој ќе дојде во земјата да поразговара со играчите и ќе се обиде да ги убеди да ја променат одлуката.

Инаку, Камерун е фаворит за титулата, а во групната фаза треба да се сретне со Гана, Гвинеја и Бенин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …