Дома Трансфер зона Камерите го уловија: Агуеро со автомобил се упати кон „Ноу Камп“ 🎥

Камерите го уловија: Агуеро со автомобил се упати кон „Ноу Камп“ 🎥

Серхио Кун Агуеро ќе биде нов играч на Барселона, тоа е веќе е јасно.

Шпанските новинари сега го „уловија“ Агуеро како се упатува кон клупските простории и во наредните часови треба и официјално да биде објавен потпишаниот договор.

Агуеро по долго години поминати во Манчестер Сити пристигнува во Барселона без оштета како слободен играч.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…