Дома Македонски спорт Мак фудбал Каменица Саса се засили со фудбалерка од САД

Каменица Саса се засили со фудбалерка од САД

Актуелниот женски македонски фудбалски шампион Каменица Саса доведе засилувања од САД.

Нова фудбалерка на Саса е Пејтон Тајлер Чик која потпиша договор на една година.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Откако успешно помина медицински тестови, Пејтон го потпиша својот едногодишен договор и се приклучи на првиот тренинг на актуелните Шампиони на Македонија. Со доаѓањето на Пејтон добиваме повеќе на квалитет по крилните позиции, со своето искуство очекуваме пролетниот дел да ни помогне да бидеме уште посилни и порезултатни!“, соопштија од Саса.

Tреба да се нагласи дека таа е првата Американка која ќе игра во македонскиот фудбал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Објавени имињата на клубовите кои добија лиценца настап во Европа

Одделнието за лиценцирање во рамки на Фудбалската федерација на Македонија информира дека …