Дома Фудбал Германија Како Халанд и дружината слават гол со социјално дистанцирање (видео)

Како Халанд и дружината слават гол со социјално дистанцирање (видео)

Бундеслигата продолжи со одлично дерби помеѓу Борусија Дортмунд и Шалке, каде домаќините очекувано доминираат.

После 50 минути игра „милионерите“ имаат предност од 3:0, а покажаа дека ги почитуват мерките за социјално дистанцирање и при прослава на головите.

Халанд го постигна првиот гол во 29-та минута и славеше со карактеристична игра, а останатите фудбалери му се приближија само на два метри дистанца.

По препораките фудбалерите при славје не смеат да се гушкаат и поздравуваат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Како Ешли Јанг од оваа ситуација не постигна гол?

Фудбалерот на Интер Ешли Јанг вечерва против Борусија Менхенгладбах имаше едно неверојатно…