Дома Македонски спорт Мак баскет Како Теодор Симиќ блескаше против Шпанија – нека се плаши Украина!

Како Теодор Симиќ блескаше против Шпанија – нека се плаши Украина!

Maкедонската кошаркарска репрезентација беше убедливо поразена од Шпанија во првиот квалификациски натпревар за Светското првенство, но репрезентацијата во тој натпревар доби играч кој би можел да биде иден лидер.

Теодор Симиќ на само 17 години беше најефикасен во нашите редови и постигна 18 поени против актуелниот светски шампион.

Денес од 18:00 часот Македонија го игра вториот натпревар во квалификациите овој пат против Украина на гости.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Асистенција и изнуден пенал за едно полувреме за Елмас 🎥

Maкедонскиот репрезентативец Елис Елмас ја запиша петтата асистенција за Наполи сезонава о…