Дома Останати Како Тајсон Фјури од 180 килограми стигна до шампион? Шест оброци, осум литри вода и мастурбација

Како Тајсон Фјури од 180 килограми стигна до шампион? Шест оброци, осум литри вода и мастурбација

Тајсон Фјури помина многу во овие четири години.

Откако од тронот го симна Кличко, британскиот боксер падна во депресија, му се оддаде на алкохолот, а килограмите растеа.

Така пред само две ипол години имаше 180 килограми и воопшто не личеше на човек кој е светски шампион во бокс.

Меѓутоа, Фјури со помош на семејството успеа да се врати. Се опорави од психичките проблеми, и во февруари повторно го освои насловот светски првак.

Во натпреварот влезе со 124 килограми. Изгледаше подготвен, а после тоа откри на кој начин ја симна огромната тежина.

„Работам многу работи кои не ги работев претходно. Дневно јадам пет или шест оброци, пијам осум литри вода. Исто така, маструбирам седум пати дневно за да го одржам нивото на тестерони.“ – откри Фјури.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Невозможното стана возможно: „Малиот“ кој си го победи идолот – каква трка беше ова! (видео)

Рио, Олимпијада, 2016. Финале на 100 метри пеперутка. Фелпс е тука за да постави уште една…