Дома Видео Како Натаниел Филипс си поигра со Ибрахимовиќ и Кеси 🎥

Како Натаниел Филипс си поигра со Ибрахимовиќ и Кеси 🎥

Ливерпул вчера иако неамше резултатски императив го совлада Милан со 1:2 и така „росонерите“ ја завршија европската сезона како четврти во групата.

Клоп вчера им даде шанса на некои играчи кои ретко играат, еден од нив беше и Натаниел Филипс (24). Тој го имаше еден од најдобрите потези на натпреварот.

Во една ситуација дефанзивецот на Ливерпул со еден потег ги исфрли од игра Кеси и Ибрахимовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Квинс Парк Ренџерс постигна гол против Сандерленд 🎥

На вчерашните натпревари во Чемпионшип видовме еден интересен момент кој вреди да се обеле…