Дома Видео Како Дибала му ја „скрши кичмата“ на Јанг и мајсторски го матираше Хандановиќ (ВИДЕО)

Како Дибала му ја „скрши кичмата“ на Јанг и мајсторски го матираше Хандановиќ (ВИДЕО)

Јувентус вчера со 2:0 го победи Интер и се врати на лидерската позиција, додека „нероаѕурите“ сега се трети со девет бода заостанување зад црно-белите и натпревар помалку.

Головите за Јувентус ги постигнаа Рамзи и Дибала. Посебен беше вториот за кој се погрижи Аргентинецот. Дибала во оваа ситуација уште еднаш покажа за каков мајстор станува збор откако на генијален начин го исфрли Јанг и го матираше Хандановиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Преговорите помеѓу Милан и Рангник во застој

Преговорите меѓу Милан и поранешниот тренер на РБ Лајпциг, Ралф Рангник се во застој, прен…