Дома Фудбал Италија Каква порака испрати денес напаѓачот на Наполи?

Каква порака испрати денес напаѓачот на Наполи?

Денес Наполи одигра одличен натпревар и за едно полувреме ја заврши работата против Аталанта.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Наполи во првите 45 минути против Аталанта постигна четири гола и стигна, а Аталанта во вториот дел успеа да постигне само еден почесен гол.

Еден од стрелците за Наполи беше Виктор Осимен кој после голот испрати порака.

Осимен покажа маица на која беше испишана некаква порака.

Имено, тој искажа поддршка на движењето против полициската бруталност во Нигерија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…