Дома Видео Каква магија: Погледнете еден од најдобрите потези во историјата на снукерот 🎥

Каква магија: Погледнете еден од најдобрите потези во историјата на снукерот 🎥

Луис Хеткут го изведе еден од најлудите потези во историјата на снукер.

Тој во дуелот со Рајан Дај иззведе нешто што не се гледа често во светот на снукерот и сигурно дека неговиот потег ќе се смета за еден од најдобрите некогаш изведени.

Тешко е навистина да се најдат вистински зборови да се опише она што Хеткут го направи. Изведе магија и ги воодушеви љубителите на овој спорт…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Започна нова ера во УФЦ: Оливеира е нов шампион🎥

По заминувањето на Хабиб Нурмагомедов во пензија, појасот за шампион остана без сопственик…