Дома Трансфер зона Казорла на лето го напушта Арсенал

Казорла на лето го напушта Арсенал

Казорла поради повреда минатата сезона одигра само 15 натпревари, но и покрај тоа се наоѓа на мата на неколку европски клубови.

Неговиот договор со Арсенал истекува на крајот на сезоната, а од „Емирати“ сеуште не му понудиле продолжување на соработиката, па најверојатно Казорла на лето ќе ја промени средината како слободен агент.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Медиумите тврдат дека ќе се врати во Шпанија бидејќи сериозен интерес за него покажуваат Атлетико Мадрид, Валенсија и Севиља.

Казорла има 31 година, но сеуште може да игра на врвно ниво, па Арсенал доколку сака да го задржи ќе треба брзо да реализра и да му понуди нов договор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…