Дома Трансфер зона Каземиро се сели во Серија А

Каземиро се сели во Серија А

Бразилскиот репрезентативец Каземиро не е задоволен од тоа како се одвиваат работите во Манчестер Јунајтед и сака да си замине од „Олд Трафорд“.

Тој не е во добри односи со тренерот Тен Хаг и жали што го напушти Реал Мадрид за да се пресели во Манчестер Јунајтед, кој и оваа сезона има слаби резултати.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


31-годишниот играч за врска пристигна во Манчестер во летото 2022 година за сума од 70 милиони евра, но никогаш не пружи игри како тие во Мадрид.

Бразилецот има богата понуда од Саудиска Арабија, но сака да остане во Европа, па во овој момент најреална опција е Серија А.

Имено, Јувентус покажува силен интерес за Бразилецот бидејќи во него гледа идеална замена за Погба и сака да го доведе во јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус го стави Киеза на трансфер листа

Јувентус е спремен на лето да се раздели со Федерико Киеза, пренесува „Газета дело Спорт“.…