Дома Трансфер зона Каде ако не во „Ла Масија“, половина Европа во трка за детето на Барса!

Каде ако не во „Ла Масија“, половина Европа во трка за детето на Барса!

0

Најдобриот стрелец во младинската Лига на шампиони оваа сезона го сврте вниманието на големите клубови.

Каталонскиот тинејџер, Жорди Мбула ја воодушеви Европа, меѓутоа каталонскиот гигант ова лето би можел да остане без својот бисер. Изгледа дека не му се допаѓа идејата да игра за Барса Б, а свесен е дека во првиот тим не бил имал премногу простор за игра покрај триото МСН.

Во важечкиот договор има откупна клазула која изнесува само три милиони евра, а трката за неговиот потпис веќе започна.

Катлонски „Спорт“ пишува дека Монако вреќе некое време работи на тоа да го доведе овој 18 годишен напаѓач во своите редови, а во трката сега се вклучуваат уште Борусија Дортмунд, Лајпцинг и Бенфика.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Распродажба во Барса, овие петмина мораат да заминат – Погледнете ги бројките и СЕ ќе ви стане јасно!

Проценките се јасно изнесени, клубот вака едноставно не може да функционира… Барсело…