Дома Трансфер зона Кавани потпишува за еден од најголемите клубови во Јужна Америка

Кавани потпишува за еден од најголемите клубови во Јужна Америка


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Уругвајскиот напаѓач Единсон Кавани ќе потпише за аргентинскиот гигант Бока Јуниорс.

Тој одлучи да се врати во Јужна Америка иако имаше неколку понуди од европски клубови. Посебно заинтересиран за неговите услуги беше Виљареал, но сепак Уругваецот сакаше да се врати во Јужна Америка и му се оствари желбата.

Уругваецот има 35 години, во текот на кариерата настапуваше за Данубио, Палермо, Наполи, ПСЖ и Манчестер Јунајтед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Сити сака да го „украде“ суперталентот на Милан

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Во младинските катего…