Дома Фудбал Останато Кавани: После пресвртот на Барселона одев на психотерапија

Кавани: После пресвртот на Барселона одев на психотерапија

Единсон Кавани призна дека имал сериозно психички проблеми по фамозниот пресврт на Барселона против ПСЖ во 2017 година.

ПСЖ победи со 4:0 на домашен терен во првиот меч од осминафиналето, но на „Камп Ноу“ доживеаа историски пораз од 6:1 и беа елиминирани од ЛШ.


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


„Првиот пат кога бев на психијатар е по пресвртот на Барселона против ПСЖ. Тоа многу влијаеше на мене, за пет минути се сврте се што направивме претходно. Имав симптоми на нервоза и студена пот. Пред легнување ми се вртеше во главата и ми беше страв да заспијам. Се прашував дали имам проблеми во главата“, призна Кавани.

„Иако станува збор само за фудбал, тоа се пренесува и на приватниот живот и на фудбалерот како личност. Тоа беше до толку силен удар за мене, што не можев да ги контролирам емоциите и морав да побарам помош“, додаде Уругваецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Голот кој Манчестер Јунајтед го прими не е регуларен. Причината е малку познато правило

Луд натпревар во Турција полн со пресврти го одбележа 5. коло во Лигата на шампионите. По …